in

Kurilovec pobijedio i šestu utakmicu za redom

U utakmici 21. kola 3. HNL, Kurilovec je visoko porazio korektnu ekipu Dugog Sela i nastavio svoj pobjednički niz

Ekipa Kurilovca nakon pobjede protiv Dugog Sela

Sa gostovanja u Lučkom na Veliku subotu, Kurilovec se vratio čak sa tri igrača koja su suspendirana zbog kartona, a ako tome dodamo i ozlijeđenog Dianeževića, skoro pola ekipe bilo je izvan stroja. No, na današnjoj utakmici protiv Dugog Sela, na dobro uređenom travnjaku ŠRC Udarnik u Kurilovcu, ti izostanci nisu bili primjetni.

21. kolo 3. HNL; Kurilovec – Dugo Selo 4:0, klupa s pričuvnim igračima Kurilovca

Utakmica je od samog početka išla u jednom smjeru, iako su se gosti pokazali kao dobra ekipa, željna nadigravanja, no Kurilovec je imao druge ideje i nije im dozvolio da se razmašu. Ispitivanje snaga nije dugo trajalo i crveni su krenuli opasnije prema golu Dugog Sela. Tako je u 14. minuti dobar prodor Hodaka završio lošim centaršutom u izglednoj situaciji, a već u sljedećoj minuti Ćosić puca sa 20 m, kao i Sudar nekoliko minuta kasnije, ali bez promjene rezultata.

Spudić na desnom bočnom često se ubacivao po krilu, a jedan njegov udarac u 28. minuti prohujao je pored gola. Očito je bio motiviran, s obzirom da mu je bio rođendan.

A onda, u 31. minuti Sudar je nakon dobrog pasa došao u poziciju centrirati s desne strane što je učinio vrlo dobro, a Sedlaček je bio na pravom mjestu i “otključao” vrata gostiju. Golman gostiju bio je nemoćan i Kurilovec vodi 1:0.

21. kolo 3. HNL; Kurilovec – Dugo Selo 4:0, detalj s utakmice

Nisu domaći stali nakon postignutog gola, nego su nastavili napadima prema dobrom golmanu gostiju Šarkanju, koji je paradom obranio dobar udarac Sudara u 35. minuti, kao i Adžića u 41. minuti.

U prvom dijelu gosti su pokušavali preko brzih Jelića i Lončara zagorčati život domaćoj obrani, ali obrambeni je red crvenih igrao vrlo dobro i uspijevao neutralizirati njihove napade.

21. kolo 3. HNL; Kurilovec – Dugo Selo 4:0, gužva u kaznenom prostoru Kurilovca

U drugo poluvrijeme Kurilovec je ušao sa Toljem umjesto Lo Papea i to je pokazalo se, bila dobitna kombinacija trenera Pancirova.

Domaći su nastavili s napadima, ali vrlo dobri golman gostiju brani udarac Sedlačeka u 51. minuti, ali ne za dugo, jer već u sljedećoj minuti gore spomenuti Tolj odlično puca sa 18 metara i pogađa lijevu stativu golmana Šarkanja od koje se lopta odbija u mrežu. Vodstvo 2:0, prema viđenom potpuno zasluženo.

Na treći pogodak crvenih čekalo se do 69. minute, kada se Spudić probio po desnoj strani i centrirao na drugu stativu gdje je do lopte došao Tolj, pucao i – pogodio. Iako je golman uspio dodirnuti loptu, nije je uspio zaustaviti, već je ona prešla crtu i domaći su u velikom vodstvu, 3:0.

Gosti su pokušavali napraviti nešto prema naprijed, ali danas jednostavno nije bio njihov dan. Obrana domaćih na čelu sa Rajićem danas nije griješila, bili su brži, smireniji i koncentriraniji od gostujućih napadača.

21. kolo 3. HNL; Kurilovec – Dugo Selo 4:0, gužva u kaznenom prostoru gostiju

Pred sam kraj utakmice, u 89. minuti, Bakula koji je zamijenio Hodaka, odlično je ušao s desne strane i centrirao Sedlačeku koji elegantno postavlja konačnih 4:0 za Kurilovec.

U dobroj utakmici Kurilovec je više nego zasluženo pobijedio solidne goste iz Dugog Sela. Sudac utakmice dodijelio je 5 žutih kartona zbog preoštrih startova, dva domaćinu i tri gostima.

Kurilovcu je ovo 6. pobjeda u nizu od početka proljetnog dijela prvenstva. Bravo za Kurilovec, bravo za trenera Pancirova.

Trener Kurilovca, Marko Pancirov poslije utakmice rekao je da su igrali protiv jednog čvrstog i kompaktnog protivnika koji u principu zna što hoće i u prvom poluvremenu bilo je malo problema u igri, ali da su igrači na poluvremenu prihvatili njegove sugestije i da je drugo poluvrijeme dalo pravu sliku Kurilovca i dobar rezultat.

21. kolo 3. HNL; Kurilovec – Dugo Selo 4:0, udarac Rajića glavom

Treća HNL Središte 2020./2021. – 21. kolo

NK Kurilovec – NK Dugo Selo 4:0 (1:0)

Kurilovec, igralište NK Kurilovca. Četvrta, 08.04.2021., u 16.30 sati, bez gledatelja. Vrijeme sunčano, vjetrovito, teren dobar za igru.

Glavni sudac: Martin Turčin (Tuhelj). Pomoćnici: Alen Gamilec (Krapina), Nikola Bedeniković (Kr. Toplice). Četvrti sudac: Filip Meglić (Kr. Toplice). Delegat: Josip Stipković (Zagreb).

Strijelac: 1:0 – Luka Sedlaček (32), 2:0 – Niko Tolj (52), 3:0 – Niko Tolj (69), 4:0 – Luka Sedlaček (90).

NK Kurilovec: Debijađi, Spudić (od 87′ Bolješić), Rajić (C), Lo Pape (od 46′ Tolj), Krpan (od 74′ Muhar), Ćosić, Adžić (od 83′ Celčić), Marinić, Sedlaček, Hodak (od 74′ Bakula), Sudar.

Trener: Marko Pancirov

NK Dugo Selo: Šarkanj, Mrčela (od 75′ Jantoljak), Cetina, Filipović (C), Jelić, Josipović (od 58′ Valek), Lončar (od 58′ Bešlić), Budimir, Drmić, Čukac (od 71′ Ćelić), Talan (od 58′ Čečura).

Trener: Džemal Adilji