Rezultati turopoljskih klubova u subotnjim utakmicama

Kurilovec pobijedio, Posavec odigrao neriješeno, Lukavec, Gradići i Klas izgubili

U subotu su svoje utakmice odigrali turopoljski trećeligaši Kurilovec i Lukavec, Gradići u 4. HNL Središte B, Klas u JŽNL te Posavec u 1. ŽNL Istok. Osim Kurilovca koji je pobijedio s visokih 7:0 (o čemu smo pisali), još je jedino Posavec osvojio bod, dok su Lukavec, Gradići i Klas doživjeli poraze.

Lukavec je u 12. kolu 3. HNL Središte gostovao u Sisku, kod Segeste. Iako su poveli u 28. minuti udarcem Althallera s bijele točke, domaćin je izjednačio u 54. minuti, da bi u sudačkoj nadoknadi vremena Lukavec primio i drugi gol, a samim time izgubio utakmicu. Uz to, Marko Grdenić dobio je crveni karton nakon tog primljenog pogotka. Vjerujem da su igrači i navijači Lukavca očekivali više od ove utakmice, ali rezultat na terenu pokazao je drukčije. Lukavec je sa 13 osvojenih bodova na 13. poziciji na tablici.

Lukavec: Luter, Grdenić Marijan, Grdenić Marko, Ivezić, Althaller (od 92′ Peranić), Konjevod (od 73′ Lagundžija), Valentinčić (od 73′ Meter, Abazi (od 73′ Šiprak, Gudelj, Krpan, Krpečanec.

Trener: Slaven Batovanja

U 4. HNL Središte Zagreb B, Gradići su gostovali kod Samobora i dosta dugo odolijevali domaćinu, da bi se u 77. minuti “ukazao” Jurica Brdek i poentirao, pokazalo se, za konačnih 1:0 za Samobor. Podsjećamo da je Jurica Brdek u Samobor došao upravo iz Gradića, a kako kaže jedna poslovica: “Tko će kome, ako ne svoj svome?” Nakon ovog poraza, Gradići i dalje drže posljednju poziciju na tablici.

Gradići: Beblek, Posavec D. (od 69′ Škarica), Turkalj, Borovec, Krženjak, Šuman (od 59′ Mostarlić), Božić (od 90′ Milić), Budimir, Posavec P., Krstanović, Vojnić.

Trener: Marko Biljan

U JŽNL jedino je Klas igrao u subotu, a izgleda da bi bolje bilo da nije. No, njihov subotnji rezultat na tragu je njihovih rezultata tijekom cijele jeseni, a gostovali su kod Naftaša, trenutnog lidera lige. Sa po 4 primljena pogotka svako poluvrijeme, došli su do ukupnih 0:8. Sumorna jesen Klasa se nastavlja, imaju svega 1 osvojeni bod i uvjerljivo su zadnji na tablici.

Klas: Sivec, Šimić, Klišenić (od 57′ Kruezi), Knežević, Šteko, Obad, Dilberović, Kopilović, Matić, Janić, Tadić (od 46′ Sviličić).

Trener: Josip Tadić

Posavec je gostovao u Kloštru u 9. kolu 1. ŽNL Istok i iznenadio domaćina, Kloštar na njihovom terenu i donio bod u Orle. Samim time pomogao je i ostalim turopoljskim klubovima koji se bore za vrh tablice i spriječio Kloštar da se odvoji na 3 boda od drugoplasirane Meštrice. Domaćin je poveo u 13. minuti, da bi Dejan Joveš poravnao u 37. minuti, što je ostao i krajnji rezultat. Sa 4 osvojena boda, Posavec je na pretposljednjoj, 13. poziciji.

Posavec: Andrijanić, Brzović, Slivak, Kovačević, Babić, Krajinović (od 90′ Kučan M.), Breščaković J., Vranek (od 71′ Duvnjak), Kučan D. (od 65′ Rajner), Joveš (od 81′ Breščaković A.), Desput.

Nastavak amaterskih nogometnih natjecanja počinje već u nedjelju ujutro u 10:00 sati u Jaski kad Polet gostuje kod Jaske Vinogradara, dok svi ostali igraju poslijepodne, u 15:30 sati.