in

Ban Jelačić visoko poražen u “tigrovoj jazbini” u Rakitju

Crno-zeleni Banovi iz Vukovine nisu se uspjeli ozbiljnije oduprijeti “Svecima” iz Svete Nedelje

JŽNL, 33. kolo, Sveta Nedelja - Ban Jelačić 5:0, detalj s utakmice. Foto: Zlatan Sever/V'Gradu

U subotu poslijepodne, u sklopu 33. kola Jedinstvene županijske nogometne lige u Rakitju su se susrele ekipe Svete Nedelje, kao domaćin i Ban Jelačić iz Vukovine, kao gost. Bio je to derbi kola, jer je igrala četvrta ekipa protiv pete na tablici, a između njih su bila dva boda razlike.

Vrijeme je bilo sunčano i toplo, da ne kažem vruće, teren dobar za igru. A postava domaćina bila je kompletna, dok je kod Banova iz Vukovine bilo poprilično izostanaka glavnih igrača. No, kako to trener Rajić voli reći, uvijek igraju najbolji. Tako je bilo i ovaj puta, ali u Jelačiću nije bilo Prizmića, koji je “motor” po desnoj strani, nije bilo ni Rovišana, Miletića, a o Smoku da i ne govorim…

JŽNL, 33. kolo, Sveta Nedelja – Ban Jelačić 5:0, gužva pred golom gostiju. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

No, krenimo s utakmicom. A ona nije dobro počela za Jelačić, jer već u 5.minuti susreta domaćin vodi golom Frana Bišćana, koji je bio najspretniji nakon što su obrambeni igrači Jelačića dva puta propustili izbaciti loptu iz kaznenog prostora, a to ekipe poput Svete Nedelje ne opraštaju.

JŽNL, 33. kolo, Sveta Nedelja – Ban Jelačić 5:0, pred golom domaćina. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Pokušavali su se crno-zeleni konsolidirati, ali nisu uspijevali u tome, a već u 17. minuti Luka Višić na centaršut Nikice Brujića povisuje razultat na 2:0. Teško je bilo očekivati neki preokret, iako su igrači Jelačića pokušavali odigrati neku akciju, pa su tako preko Harambašića uspjeli dva puta pucati prema vrataru Budimiru. Najprije je pucao preko gola, da bi drugi puta prošao 2 ili 3 domaća igrača i pucao iz teške pozicije, nedovoljno jako. A u 21. minuti nakon akcije Nikić – Memić, ovaj potonji dobro puca prema gornjem lijevom kutu vratara Budimira, ali je za malo neprecizan. Šteta, bio je dobar udarac. I kako to obično biva, nakon propuštenih prilika, dolazi kazna. Na lijevoj strani domaćeg napada jedna odbijena lopta je došla do Aljinovića, koji najprije loptom prebacuje braniča i izbacuje ga iz igre i od prve puca i pogađa suprotni gornji kut nemoćnog vratara Markovića. 3:0 za domaćina, teško dostižno i za raspoloženije ekipe nego što je to bio Jelačić danas.

JŽNL, 33. kolo, Sveta Nedelja – Ban Jelačić 5:0, Mateo Nikić (s loptom). Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

No, crno-zeleni su i dalje tražili igru i nadigravanje sa “Svecima”, kako zovu igrače Svete Nedelje, pa je Memić s desne strane ušao u kazneni prostor domaćih, čija prilično spora obrana nije ga mogla stići, ali Memić je umjesto udarca prema vratima, uputio paralelnu loptu na drugu stativu gdje dolazi Krasnić i puca. Na žalost, pogađa blok domaćih i lopta završava u korneru iz kojeg nije bilo ničeg ozbiljnijeg pred domaćim vratima.

Do kraja prvog dijela nije se dogodilo ništa značajnije ni s jedne strane, a tako je počelo i drugo poluvrijeme. Potpuno razumljivo, domaćin je imao opipljivu prednost, gosti nisu uspijevali u svojim nakanama. Tek u 60. minuti Mihanović dobro puca, ali vratar domaćih, Budimir paradom izbija loptu koja je išla prema gornjem lijevom kutu njegovih vrata. A svega dvije minute kasnije, Banovi još jednom kapituliraju kada je Brujić dao dobru dubinsku loptu prema Luki Višiću koji ulazi s lijeve strane i pored nemoćnog Markovića i po četvrti put trese mrežu gostiju. A da jedno zlo nikad ne dolazi samo, pokazalo se svega koju minutu nakon četvrtog pogotka domaćih, kada se ozlijedio Dominik Smolković i morao je biti zamijenjen. Domaćin je znalački kontrolirao stanje na terenu, nije žurio dati još koji gol, ali kad se u 82. minuti pružila prilika na centaršut Luke Gavrana, Tomislav Jurić ju je iskoristio i postavio konačni rezultat 5:0.

JŽNL, 33. kolo, Sveta Nedelja – Ban Jelačić 5:0, detalj s utakmice. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Do kraja su Banovi još jednom zaprijetili preko Josipa Matejčića kada je u 88. minuti dobro pucao, ali vratar se nije dao iznenaditi.

Kako je rekao trener Bana Jelačića, Stefan Rajić, ozljede nekih igrača i kartoni, kao i igranje srijeda – subota, uzeli su danak i na ovoj utakmici jednostavno nije bilo dovoljno zdravih i spremnih igrača i rezultat je pokazatelj toga.

U fer i korektnoj igri sudac nije imao potrebe pokazati niti jedan karton, utakmica je u ranoj fazi bila usmjerena prema pobjedi domaćina, koja je potpuno zaslužena, iako se ne mogu oteti dojmu da su igrači Bana Jelačića zaslužili dati bar jedan pogodak.

Što se tiče Bana Jelačića, ništa od četvrte pozicije na tablici, a upitna je i peta pozicija, ali bez obzira koje će mjesto osvojiti na kraju ove duge sezone, mišljenja sam da mogu biti zadovoljni onime što su pokazali tijekom sezone.

Jedinstvena županijska nogometnaliga 2020./2021. – 33. kolo

GNK Sveta Nedelja – NK Ban Jelačić 5:0 (3:0)

Rakitje, igralište HNK Tigar. Subota, 05.06.2021., u 17.30 sati, bez gledatelja. Vrijeme sunčano i vrlo toplo, teren dobar za igru.

Glavni sudac: Vukadin Antonio. Pomoćni suci: Ilčić Zlatko, Šarić Jurica (svi iz Dugog Sela). Delegat: Ivanec Slavko (Sveta Nedelja).

Strijelci: 1:0 – Bišćan Fran (5), 2:0 – Višić Luka (15), 3:0 – Aljinović Toni (22), 4:0 – Višić Luka (62), 5:0 – Jurić Tomislav (82).

GNK Sveta Nedelja: Budimir, Frajt, Mišura (C), Filipović, Galić, Leskovar, Jurić, Brujić, Bišćan (od 83′ Žabić), Aljinović (od 68′ Gavran), Višić (od 68′ Mihelčić).

Trener: Damir Kovačić

NK Ban Jelačić: Marković, Sabljak, Matić, Čumpek, Karaula, Smolković (od 65′ Matejčić), Krasnić, Mihanović (od 78′ Malbašić), Harambašić (od 70′ Rajić), Nikić Mateo (C), Memić (od 78′ Nikić Antonio).

Trener: Stefan Rajić

Igrač utakmice: Luka Višić (Sveta Nedelja)