in

Kurilovec deklasirao slabu Mladost iz Petrinje

Već u prvom dijelu Crveni su zabili 6 pogodaka!

Utakmica na SRC Udarnik odigrana je po oblačnom vremenu, ali bez kiše. Iako se na pojedinim dijelovima terena mogla pronaći pokoja lokvica s vodom, teren je generalno bio dobar za igru.

Na klupi Kurilovca je umjesto spriječenog Senada Harambašića sjedio njegov pomoćnik, Dinko Livada. I položio ispit s odličnim uspjehom.

23.10.2021., 12. kolo 3. HNL Središte, Kurilovec – Mladost 7:0, detalj s utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Od samog početka igrači Kurilovca vodili su igru i pokušavali što prije postići pogodak. I uspjelo im je već u 16. minuti kada su igrači Kurilovca brzo izveli slobodni udarac i Resler dodaje loptu Popoviću koji puca s nekih 18 m u desni kut vratara Mladosti Jelavića. Udarac je bio precizan i vratar gostiju nije mogao do lopte. Vodstvo Kurilovca 1:0.

A već u 19. minuti kombinacija domaćih na lijevoj strani gdje Resler dodaje nisku loptu do Popovića koji ju upućuje paralelno s gol-crtom do Tolja kojem nije bilo teško zatresti mrežu gostiju i drugi put.

Igra gostiju polako se raspada, nema mirnoće kod igrača u zelenim dresovima, pa u 28. minuti Bakula daje gol sličan kao i Tolj, kada je Resler s lijeve strane dao loptu pred vrata gostiju i Bakuli zbilja nije bilo teško pogoditi prazna vrata. Visokih 3:0 u 28. minuti, da bi samo minutu kasnije Tolj postigao svoj drugi gol lijepim lob udarcem sa nekih 20 m. Najprije je Selman dobio uporabljivu loptu po sredini kaznenog prostora, ali vratar mu je obranio udarac i odbio loptu do Tolja koji takve prilike ne promašuje.

Igra gostiju ne postoji, badava trener Perković pokušava motivirati igrače da se koncentriraju i pokušaju obraniti, jer već u 34. minuti Selman daje i peti pogodak za domaćina na odličnu asistenciju Bakule, a Popović svojim drugim pogotkom u 38. minuti postavlja rezultat poluvremena. Popović se našao na pravom mjestu nakon centaršuta Reslera s desne strane napada.

Visokih i neočekivanih 6:0 za Kurilovec svijetlilo je na semaforu sve do 72. minute kada je Beganović, koji je ušao u drugom dijelu, prošao po lijevoj strani i dobro centrirao pred vrata gostiju, Filip Župetić odlično vraća loptu Marelji koji sa 7 m postavlja konačnih 7:0 za Kurilovec.

Utakmica je od samog početka bila “jednosmjerna”, gosti nisu imali snage oduprijeti se Kurilovcu i kombinatorici i trci domaćih igrača. U drugom dijelu napravljeno je nekoliko izmjena u obje ekipe pa su tempo i efikasnost pali, a i motivacija i jednih i drugih sigurno nije više bila na nekoj visokoj razini.

Potpuno zaslužena pobjeda Kurilovca nad slabim gostima kojima očito predstoji teška borba za opstanak u ligi. Ovom pobjedom Kurilovec se popeo na 10. mjesto na tablici, sa 16 osvojenih bodova nakon 12 odigranih utakmica, sa po 4 pobjede, neriješena rezultata i poraza.

23.10.2021., 12. kolo 3. HNL Središte, Kurilovec – Mladost 7:0, pogled na tribinu. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Treća HNL Središte 2021./2022. – 12. kolo

NK Kurilovec – NK Mladost 7:0 (6:0)

Kurilovec, igralište SRC Udarnik. Subota, 23.10.2021., u 15:00 sati. Gledatelja 100. Vrijeme oblačno, teren dobar za igru.

Glavni sudac: Hren Dominik. Pomoćnici: Bilić Zlatan i Bošnjak Josip. Četvrti sudac: Fišić Filip (svi iz Zagreba). Delegat: Klepo Dario (Zagreb).

STRIJELCI: 1:0 – Popović (16), 2:0 – Tolj (19), 3:0 – Bakula (21), 4:0 – Tolj (29), 5:0 – Selman (34), 6:0 – Popović (39), 7:0 – Marelja (72).

KURILOVEC: Išek, Popović, Resler (od 46′ Bagramyan), Tolj (od 46′ Beganović), Selman (od 64′ Župetić), Bakula (od 59′ Marelja), Bolješić, Zubak, Završki, Radoš (od 59′ Kušec), Saiti.

Trener: Dinko Livada.

MLADOST: Jelavić, Dolovčak, Mašić (od 46′ Korečić), Hadžić (od 46′ Papić), Lovrić, Bužanić, Ćavar, Vučak (od 46′ Gršić), Amoateng (od 61′ Perić), Balen, Marović (od 46′ Cvitanović).

Trener: Boris Perković.

Igrač utakmice: Kristian Popović (Kurilovec)