Lukavec osvojio Kup Grada Velike Gorice

U finalu u Leknenom, NK Lukavec je pobijedio domaćina, NK Posavec

Finale Kupa GVG, Posavec - Lukavec 1:3. detalj s utakmice. Foto: Zlatan Sever/V'Gradu

Finalna utakmica Kupa Grada Velike Gorice odigrana je na igralištu NK Posavca u Leknenom, po sunčanom i toplom vremenu i na uređenom, ali neravnom terenu, teškom za igru. A susreli su se domaćin NK Posavec, član 1. ŽNL Istok i NK Lukavec, drugoplasirana ekipa 4. HNL Središte Zagreb.

Finale Kupa GVG, Posavec – Lukavec 1:3. detalj s utakmice. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Domaći su počeli srčano i čvrsto na loptu, ne dajući gostima previše vremena ni prostora za kombiniranje, a kada s tome doda i neravni teren, razumljivo je bilo da se gosti nisu najbolje snašli u početku utakmice. Unatoč tome, kvaliteta gostiju omogućila im je da već u 6. minuti Humeljak ide sam na vratara domaćih Andrijanića, ali ga pogađa i nije bilo promjene rezultata. Ponovno u 13. minuti gosti su u prilici kada Grdenić Josip uspješno izbjegava zaleđe domaće obrane, ali ni on nije uspio matirati vratara domaćina.

A u 26. minuti, lopta se odbijala na desnoj strani gostujuće obrane i netko je odigrao loptu rukom, a sudac Marinčević je pokazao na bijelu točku. Loptu uzima igrač domaćih Smolko i uspješno vara vratara i dovodi domaćina u vodstvo. Veselje i radost domaćih igrača i navijača, a mala zbunjenost gostiju. Gledatelj do mene upitao je hoće li se ponoviti Gradići!?

Finale Kupa GVG, Posavec – Lukavec 1:3. Smolko postiže gol iz KU. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

No, kako je utakmica odmicala, igrači Lukavca polako su počeli hvatati konce igre u svoje noge, a u 43. minuti, nakon jednog odličnog prodora Lagundžije po lijevoj strani, dolazi do gužve u kaznenom prostoru domaćina i lopta dolazi do Kaurina, koji ovakvu priliku ne propušta i izjednačuje rezultat.

Finale Kupa GVG, Posavec – Lukavec 1:3. Kaurin (Lukavec) u borbi s domaćom obranom. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

U drugi dio igrači Lukavca, kako to i dolikuje budućem trećeligašu, ulaze ozbiljnije, a kod domaćih igrača počinje se osjećati nedostatak snage za jači otpor suparniku. A u 53. minuti, domaćin ostaje i s igračem manje, jer je kapetan domaćih, Darko Kučan dobio drugi, isključujući žuti karton, ovaj put zbog preoštrog starta. Tada je postalo jasno vjerojatno i domaćinu da su im šanse za pobjedu svedene na minimum.

Lukavec podiže tempo igre, počinju više kombinirati, a nakon prodora Kaurina po desnoj strani gdje je prošao dvojicu domaćih igrača, odlično ubacuje pred vrata domaćina gdje Humeljak elegantno postiže i drugi gol za goste i dovodi ih u vodstvo. Bilo je to u 58. minuti.

Domaći se ne predaju, ali nedostatak snage tjera ih na malo nervozniju igru koju prihvaćaju i gosti, što dovodi do kraja utakmice čak do 8 žutih kartona, po 4 za svaku ekipu.

U 63. minuti Lagundžija opet prodire po lijevoj strani, vratar domaćih istrčava, ali ne uspijeva izbiti loptu koju onda Lagundžija elegantno nabacuje na drugu vratnicu gdje ju Kaurin spretno dočekuje i elegantno posprema u mrežu.

Utakmica je gotova, ulaze zamjene u jednoj i drugoj ekipi, domaćin više ne uspijeva opasnije zaprijetiti vrataru gostiju Luteru, dok Lukavec ne koristi još 2-3 prilike. Sve se uglavnom odvijalo na polovici domaćina.

Rezultat se do kraja nije mijenjao, a kada je sudac Marinčević odsvirao kraj, igrači su se sportski međusobno pozdravili i sav onaj naboj koji je postojao tijekom utakmice, jednostavno je nestao.

NK Posavec je ulaskom u finale postigao svoj najveći uspjeh u povijesti kluba, a Lukavec je osvojenim kupom zaokružio više nego odličnu sezonu, kojoj su se uspjeli plasirati u 3. HNL.

Na kraju, potpuno zaslužena pobjeda gostiju koja je odigrala koliko je trebalo za pobjedu, a ujedno su se igrači uspjeli sačuvati od ozljeda i moći će spremno dočekati zadnje kolo koje se igra u subotu, 19. lipnja 2021. godine.

Pehare i medalje finalistima i pobjednicima  Kupa GVG podijelio je gospodin Željko Mihalj.

Finale Kupa GVG, Posavec – Lukavec 1:3. Osvajači Kupa GVG, NK Lukavec s medaljama i peharom. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu
Finale Kupa GVG, Posavec – Lukavec 1:3. NK Posavec s medaljama i peharom finalista Kupa GVG. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Kup Grada Velike Gorice 2020./2021., finale

NK Posavec – NK Lukavec 1:3 (1:1)

Lekneno, igralište NK Posavca. Utorak, 15. lipnja 2021. godine, u 18.00 sati. Vrijeme sunčano i toplo, teren neravan, težak za igru.

Glavni sudac: Marinčević Ivan. Pomoćnici: Aščić Dario, Krznarić Filip (svi iz Velike Gorice). Delegat: Žugaj Stjepan (Velika Gorica).

Strijelci: 1:0 – Smolko Ivan (26 – KU), 1:1 – Kaurin Ivan (43), 1:2 – Humeljak Hrvoje (58), 1:3 – Kaurin Ivan (63).

NK Posavec: Andrijanić Lucijano (od 76′ Starešinić Daniel), Postružin Viktor (od 64′ Župetić Dejan), Kučan Darko (C), Budinski Stjepan, Buzov Danijel, Lucin Ivan, Smolko Ivan (od 86′ Kučan Mario), Jambrešić Ivan, Kučan Danijel (od 76′ Duvnjak Mario), Kučan Denis, Rajner Ivan (od 50′ Avgustinović Zlatko).

Trener: Alen Breščaković

NK Lukavec: Luter Martin Nino, Grdenić Marijan (od 70′ Tuka Marin), Lagundžija Domagoj (od 79′ Orešković Niki), Meter Mario, Puntarić Matej, Krpečanec Ivan (od 86′ Kovačić Luka), Grdenić Josip (od 60′ Konjevod Dino), Ezgeta Matija, Humeljak Hrvoje (od 65′ Elez Benito), Borković Luka (C), Kaurin Ivan.

Trener: Slaven Batovanja