in

JŽNL, 2. kolo: Osvrt na utakmice turopoljskih klubova

Pobjede Lomnice, Mladosti i Poleta, porazi Turopoljca, Meštrice i Klasa, bod Kupe iz Bedenice

Zadnji dan kolovoza određen je odigravanje utakmice 2. kola prvenstva JŽNL u kojem su turopoljski predstavnici ostvarili različite uspjehe. Rezultati:

Rezultati 2. kola. Izvor: HRnogomet

Svakako najviše razloga za slavlje imaju igrači Lomnice koji su se sa gostovanja u Križu, kod domaće Sloge vratili sa sva 3 boda. Poveli su golovima Skupnjaka u prvom dijelu, da bi se domaćin vratio do kraja utakmice, ali je onda Josip Grdenić duboko u sučevoj nadoknadi pogodio “malu mrežicu” i razveselio Boeme i trenera Stjepana Deverića. Bravo za Boeme!

Mladost je u Obrezini dočekala novaka u ligi, Klokočevac iz Klokočevca Samoborskog i sa dva pogotka Marija Tadića u drugom dijelu, od čega jedan iz kaznenog udarca, došla do prva tri boda u ovoj sezoni.

Polet je na Zvrniku dočekao goste iz Bregane i unatoč činjenici da je prvo poluvrijeme igrao s igračem manje (o čemu smo već pisali), Zvonimir Matušin je već u 8. minuti pokazao tko je gazda na Zvrniku. Kasnije je u drugom poluvremenu još dva puta poentirao za zasluženu pobjedu Cipeka. Gosti su uspjeli smanjiti vodstvo pogotkom u smiraj susreta.

JŽNL, 2. kolo. Meštrica – Jaska Vinogradar 1:4. Izvor: Igor Đuran

Meštrica je na otvorenju sezone u Gornjoj Lomnici za suparnika imala Jasku Vinogradara, po mnogim procjenama najveće kandidate za naslov prvaka ove sezone. A Jastrebovi, kako ih zovu, to su i pokazali, jer su već u prvom dijelu vodili 2:0, da bi onda u drugom dijelu dali još dva, a čast domaćina spasio je kapetan Goran Mihalinčić, pogotkom u smiraj utakmice.

Turopoljac je gostovao u Jakovlju, za njih neugodnom terenu otkako su u JŽNL. Iako su domaći ostali s igračem manje nakon svega 13 minuta igre, Zeleni nisu našli načina kako probiti obranu i postići pogodak, pa im je u smiraj utakmice to pokazao domaći igrač Dino Konjevod, bivši igrač Lukavca, koji je poentirao za treću uzastopnu pobjedu nad Turopoljcem s istim rezultatom – 1:0.

NK Klas Mičevec. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Klas je, činilo se nakon prvog kola, sredio svoje redove, donio bod iz Kuča, a u goste im je došao Vatrogasac iz Zdenaca Brdovečkih, koji su očito revoltirani porazom kod kuće u 1. kolu, prionuli poslu i već nakon 30 minuta prvog dijela imali su visokih 3:0, a tako je ostalo i do kraja.

Kupi je malo tko davao neke izglede protiv Strmca u Bedenici, jer je Strmec poznat kao izrazito domaćinska ekipa. No, igrači Kupe nisu bili tog mišljenja i pogotkom Josipa Brajkovića poveli su u prvom dijelu, ali na žalost, nisu izdržali do kraja. Domaćin je izjednačio, ali i bod iz Strmca je odličan i sigurno je dodatni poticaj za nastavak natjecanja.

Tablica nakon odigranog 2. kola. Izvor: HRnogomet

Tako su odigrali turopoljski klubovi u 2. kolu, a u 3. kolu u nedjelju parovi su sljedeći:

Parovi 3. kola. Izvor: HRnogomet