Na teškom terenu i po hladnom vremenu gosti preokrenuli rezultat i pobijedili

Trećeligaška premijera na Lukavellu nije donijela veselje domaćinu, iako su se igrači Lukavca trudili i borili, ali lider iz Krapine bio je ovaj puta prejak i zasluženo odnosi bodove u Zagorje.

26.02.2022. Lukavec – Zagorec 1:3, pozdrav trenera Damira Milinovića i Slavena Batovanje (s kapom) prije utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Sve je izgledalo posloženo i spremno za današnji susret protiv vodećeg Zagorca i jedino je na igračima ostalo dobro odigrati njihovu rolu i zabilježiti nove bodove. Ali, s druge je strane ipak bio dobri Zagorec, vodeća ekipa lige, a to su pokazali već u 3. minuti kada je Bračević krenuo sam prema vrataru Luteru, ali lopta mu je odskočila u trenutku kad je trebao pucati što je bilo dovoljno obrambenim igračima Lukavca da otklone opasnost od svojih vrata. Igralo se uglavnom na sredini terena i pokušavalo iskoristiti eventualne pogreške obrambenih igrača jedne ili druge ekipe. U jednoj takvoj akciji na sredini terena, lopta je došla do Sedlačeka koji ju pod prekršajem uspijeva gurnuti do Cimeše koji je krenuo sam prema vrataru Bručiju, ali na kraju je slabo pucao i dozvolio vrataru Zagorca Bručiju da se istakne u toj akciji.

A u 21. minuti erupcija oduševljenja na klupi Lukavca, ako i u gledalištu gdje su bili navijači domaćina. U akciji koja se odvijala po lijevoj strani napada, Bilić je dobro ubacio loptu u kazneni prostor gostiju gdje stoper odbija loptu, ali točno na noge Althalleru koji takvu priliku ne propušta i puca u gornji lijevi kut vratara Bručija. Rano i zasluženo vodstvo domaćina.

26.02.2022. Lukavec – Zagorec 1:3, detalj s utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Sljedećih nekoliko minuta igra se između dva kaznena prostora, da bi u 33. minuti igrač gostiju Hoić, ušao u kazneni prostor Lukavca s desne strane i pucao u bliži gornji kut vratara Lutera, ali Luter je bio spreman na takav udarac i obranio ga.

U zadnjoj minuti prvog poluvremena Marijan Grdenić prolazi po desnoj strani i dobro ubacuje loptu u sredinu gdje Sedlaček dobro puca, ali gostujući blok sprječava još jedno veselje domaćina.

U drugi dio domaćin ulazi s dvije izmjene kada Kahlina i Humeljak ulaze umjesto Žitkovića i Cimeše, dok je kod gostiju napravljena samo jedna izmjena kada je Kovačić zamijenio Mlinarića. I već u samom otvaranju drugog dijela, gosti dolaze do izjednačenja. Bračević, opasni napadač gostiju i jedan od njihovih boljih igrača, iskoristio je jednu pogrešku domaće obrane na lijevom boku i oduzeo loptu, ušao u kazneni prostor i neobranjivo pucao u gornji desni kut vratara Lutera. Gosti se vraćaju u igru. I u 57. minuti igre već više puta spominjani Bračević opet radi pomutnju u obrambenim redovima domaćina, ali ovaj puta je Luter bio na visini zadatka i brani udarac Bračevića.

Ali, već u sljedećoj minuti dolazi do vodstva gostiju. U akciji na sredini kaznenog prostora dolazi do duela u kojem je Gudelj u duelu s protivničkim igračem Kovačićem, koji pada, a sudac pokazuje na bijelu točku. Prigovori domaćih igrača nisu urodili plodom, a Hoić je pucao jako i lopta je ispod ruke Lutera završila u mreži za vodstvo gostiju 2:1.

Tada dolazi do pada u igri domaćina, gosti uspijevaju spriječiti sve pokušaje Lukavčana da ugroze Bručija, a u kontrama vrlo često rade pomutnju u obrani domaćina. Tako se Hoić našao sam pred vratarom Luterom, ali je Luter bio uspješniji. Domaćin je pokušavao više stihijski nego organizirano doći do izjednačenja, ali nije bilo uspjeha. Sedlaček je bio u prilici i pucao unutar kaznenog prostora, ali vratar bez problema brani. Tražili su domaći igrači i kazneni udarac nakon pada Borkovića u kaznenom prostoru, ali sudac nije bio tog mišljenja.

Do kraja utakmice još jednom je Hoić, igrač gostiju išao sam prema Luteru, ali bezuspješno, da bi pred kraj utakmice, u 89. minuti isti igrač ipak uspio savladati Lutera nakon što je opet izašao sam pred njega. Time je utakmica praktički bila riješena.

Po neravnom i mekom terenu, teškom za igru i po prohladnom i vjetrovitom vremenu, gosti su uspjeli u svojoj namjeri i osvojili 3 nova boda. Ekipa Lukavca prije utakmice gajila je određene nade u povoljan rezultat u ovoj utakmici, ali je možda i sveukupna atmosfera oko prve trećeligaške utakmice u Lukavcu ipak psihički utjecala na igrače, a ne smije se zanemariti ni činjenica da je na drugoj strani bio izuzetno kvalitetan protivnik, ekipa Zagorca iz Krapine koja s punim pravom polaže nadu u osvajanje prvenstva. Prvi je dio Lukavec izgledao dosta dobro, da bi u drugom pao u igri što ekipe poput Zagorca ne propuštaju. No, nema vremena za tugovanje, prvenstvo ide dalje, a sljedeći je protivnik Gaj iz Mača, još jedna zagorska ekipa iz vrha tablice.

Na utakmici je podijeljeno 5 žutih kartona, četiri igračima i jedan treneru Lukavca.

Damir Milinović je na kraju čestitao igračima obiju ekipa na igri jer je teren bio izuzetno težak, a posebno je čestitao svojim igračima na prikazanoj igri. Smatra da su prvi dio igrali malo slabije, ali da su u drugom dijelu pokazali svoje pravo lice i pobijedili. Misli da proći Lukavec, jedno od najtežih gostovanja je uspjeh i da sad mogu mirnije gledati daljnje natjecanje. Naglasio je da su Zagorcu nedostajali Smrekar, Strabić i Pelko koji bi vjerojatno bili prevaga u utakmici.

Slaven Batovanja nakon utakmice nije bio baš najraspoloženiji za izjavu, ali ipak je rekao da čestita svojim igračima na prikazanoj igri i da je ponosan na njih. Smatra da gosti nisu zavrijedili ni bod, a posebno ga je naljutilo suđenje i dosuđeni kazneni udarac za goste. Kaže da mora gledati prema sljedećoj utakmici i dolasku Gaja iz Mača i vjeruje da će se igrači uspjeti dići i biti spremni za tu utakmicu.

Treća HNL Središte 2021./2022. – 18 kolo

NK Lukavec – NK Zagorec 1:3 (1:0)

LUKAVEC Igralište NK Lukavca. Subota, 26.02.2022. u 15:00 sati. Gledatelja 150. Vrijeme oblačno i vjetrovito, teren neravan, težak za igru.

Sudac: Jović Grgur (Zagreb). Pomoćnici: Jović Ivan (Zagreb), Jušić Antonio (Kutina). Četvrti sudac: Ljeljak Mihael (Zagreb).

Delegat: Kozlovac Nedjeljko (Jastrebarsko).

Strijelci: 1:0 – Karlo Althaller (21), 1:1 Petar Bračević (49), 1:2– Matej Hoić (53 – KU), 1:3 – Matej Hoić (89).

NK LUKAVEC: Luter 6, Marijan Grdenić 5,5 (od 60′ Krpan 5), Gudelj 5, Radulović 5,5, Bilić 5, Marko Grdenić 6, Valentinčić 5,5, Žitković 5 (od 46′ Kahlina 5), Althaller 6 (od 69′ Borković 5,5), Sedlaček 6, Cimeša 5 (od 46′ Humeljak 5,5).

Trener: Slaven Batovanja 5,5

NK ZAGOREC: Bruči 6, Vučemilović-Vranjić 6, Braun 5,5, Grgić 6, Kožić 5,5 (od 33′ Okechukwu 6, od 87′ Brčić -), Majcenić 6,5, Mlinarić 6 (od 46′ Kovačić 5,5), Camara 6, Landripet 6,5, Bračević 7, Hoić 7.

Trener: Damir Milinović 6,5

Igrač utakmice: Matej Hoić (Zagorec)