Sa dva igrača manje u 90+5 minuti Turopoljac došao do boda

Lijepo nedjeljno jesensko poslijepodne u Knejama donijelo je susret između domaćeg Turopoljca, ekipe od koje se očekivalo više u proteklih 9 kola, te Jaske Vinogradara, lidera dosadašnjeg dijela prvenstva. Okupilo se preko 100 gledatelja, koji su na kraju mogli zadovoljni otići iz Kneja, bez obzira za koga navijali. Jer, gledali smo dobru utakmicu, vidjeli 4 pogotka, dva crvena kartona, dva žuta kartona i dosta prilika s jedne i s druge strane. No, krenimo redom.

Prvo iznenađenje u ovoj utakmici primijećeno je u ekipi domaćina, u početnoj postavi bio je Josip Mlinarić, po prvi puta u ovoj sezoni. A sam početak utakmice protekao je u ispitivanju snaga, gdje se vidjelo da je Turopoljac zgusnutije stao u sredini, sa Sarafom na lijevom boku, te Hercigonjom i Mlinarićem u napadu. Iako se činilo da gosti imaju više loptu u svojim nogama, prvu dobru priliku imali su domaćini kada je Saraf odlično prošao po lijevoj strani i centrirao na drugu vratnicu gdje Horvat nije najbolje reagirao.

Gosti su uglavnom koristili pogreške u igri domaćina i brzim kontrama pokušavali zaprijetiti vrataru Zagorcu, ali obrana Turopoljca je u prvom dijelu djelovala dosta sigurno. A u 19. minuti nakon kornera s lijeve strane lopta je išla prema Ivančićevoj glavi na nekih 7 m od vrata, ali stoper domaćih nije uspio dobro pogoditi loptu, pa je prilika propala. A najbolju priliku domaći su imali u 41. minuti kada je Mlinarić dobio jednu dubinsku loptu na lijevu stranu i dobro ušao prema vratima, ali na kraju slabo puca i prilika propada.

U drugi dio gosti ulaze malo odlučnije i već u 47. minuti u prilici je Mesic, ali s lijeve strane puca pored vrata, a samo minutu kasnije Kordić izvodi slobodni udarac s nekih 18 m poludesno, ali Zagorac se ne da iznenaditi. Nakon toga, igra se između dva kaznena prostora s tim da su gosti puno opasniji nego u prvom dijelu, ali rezultat se ne mijenja. No, u 62. minuti mijenja se brojčano stanje na terenu, jer Filip Saraf, lijevi bočni Turopoljca dobiva drugi žuti karton i domaćin nastavlja s igračem manje. Ali, to ih nije pokolebalo, jer je u 74. minuti Lucin, koji je zamijenio Mlinarića, krenuo sam prema vrataru Braji, pucao nisko, ali iskusni Braje nogom brani taj udarac. Bila je to najveća prilika domaćina na ovoj utakmici.

Kako se bližio kraj utakmice, utakmica je postajala sve zanimljivija i otvorenija, a gosti su nekako lakše dolazili pred domaća vrata, pa je tako u prilici bio Bašić, ali ništa. No, tada se za goste “ukazao” najbolji strijelac lige Luka Rupčić, iskoristio nesporazum uže obrane Turopoljca i doveo goste u vodstvo. Bilo je to u 77. minuti i izgledalo je da se ponavlja scenarij prijašnjih utakmica. A kada su vrlo brzo nakon prvog gosti postigli i drugi pogodak preko Tvrtka Nada u 81. minuti, malo je tko davao ikakve šanse domaćinu, osim poraza. A još se puno stvari događalo u tih zadnjih nekoliko minuta i u sudačkoj nadoknadi vremena. Svega dvije minute nakon drugog pogotka gostiju, domaćin smanjuje vodstvo pogotkom Mislava Čunčića, koji je odličan centaršut Horvata s lijeve strane napada pospremio iza Braje. Domaćin sve karte baca u napad, pa gosti lako dolaze u prilike, ali ih ne koriste.

Vratar Zagorac brani dvije prilike gostima, a jednom su pogodili i vratnicu, da bi onda u prvoj minuti nadoknade i drugi igrač Turopoljca, mladi Ivan Domić zaradio isključenje zbog namjernog igranja rukom. No, ni to nije smetalo igračima Turopoljca da u zadnjoj minuti sudačke nadoknade opet iz jednog slobodnog udarca uspiju nekako postići pogodak za konačnih 2:2. Prije nego li je Franko Perić postigao pogodak, nekoliko je igrača pucalo glavom, a na travi je bilo 7-8 igrača, i zelenih i plavih. Opća radost i veselje u redovima domaćina, kako na igralištu tako i u gledalištu.

Što reći na kraju? Dobra utakmica u kojoj je podjela bodova vjerojatno i najrealniji rezultat, iako je pobjeda mogla otići i na jednu i na drugu stranu. Domaći su u ovoj utakmici odigrali puno bolje nego u nekoliko prijašnjih, a to im se vratilo bodom. Utakmica je bila prava prvenstvena, čvrsta i borbena, ali u sportskim granicama. Možda smo više očekivali od lidera Jaske Vinogradara.

JŽNL, 10. kolo

TUROPOLJAC – JASKA VINOGRADAR 2:2 (0:0)

Kuče, igralište u Knejama. Nedjelja, 16.10.2022. u 15:30 sati. Gledatelja 100. Vrijeme sunčano i toplo, teren odličan za igru.

Glavni sudac: Antonio Kožarec (Samobor). Pomoćnici: Albert Trstenjak (Samobor) i Ivan Žakman (Zagreb). Delegat: Stjepan Petrac (Gornja Lomnica).

Strijelci: 0:1 – Luka Rupčić (77), 0:2 – Tvrtko Nad (81), 1:2 – Mislav Čunčić (83), 2:2 – Franko Perić (90+5).

NK Turopoljac: Zagorac, Gogić (od 46. Domić), Čunčić (C), Ivančić, Saraf, Čaić (od 83. Šutalo), Horvat, Šestok, Matasić, Hercigonja (od 70. Perić), Mlinarić (od 70. Lucin).

Trener: Stiven Žitnik

NK Jaska Vinogradar: Braje (C), Španić, Meter, Krnjus, Borovec (od 30. Mesic), Kordić, Bašić, Tvrtko Nad, Tomislav Nad (od 88. Sedlar), Miščin, Rupčić.

Trener: Sanjin Lucijanić

Crveni kartoni: Filip Saraf (62 – drugi žuti), Ivan Domić (90+1 igranje rukom) (oba Turopoljac)

Igrač utakmice: Mario Zagorac (Turopoljac)